Prírodné terasy z exotického dreva a thermo dreva.

V našej ponuke nájdete 100% prírodné drevené terasové dosky z najodolnejších exotických a thermo drevín Teak, Ipe, Cumaru, Garapa, Guyana Teak, Accoya, Thermo Bambus, Thermo Jaseň a Thermo Borovica.

Teak

Teak (Tectona grandis) je exkluzívne, veľmi žiadané drevo pochádzajúce z krajín južnej a juhovýchodnej Ázie, najmä z Indonézie, Thajska, Vietnamu a Barmy. Teakové drevo patrí vďaka svojim vlastnostiam medzi úplnú špičku medzi terasovými drevinami. Je cenené pre svoju vysokú tvrdosť, odolnosť, výnimočnú rozmerovú stabilitu a vysoký obsah prírodných olejnatých látok, vďaka čomu drevo praská najmenej zo všetkých drevín, je vysoko odolné voči vode, hnilobe, hubám a drevokaznému hmyzu. Teak má tiež peknú kresbu, veľmi príjemné odtiene žltohnedej až medovohnedej farby a zamatovo hladký povrch, ktorý je veľmi príjemný pri chôdzi na boso. Teakové drevo patrí samozrejme do najvyššej triedy odolnosti, odhadovaná životnosť je 30-50 rokov, hustota dreva je približne 680kg/m3. Výnimočné vlastnosti Teaku z neho robia top drevinu pre náročných. Jedinou nevýhodou Teaku je jeho vysoká cena, kedže dopyt po ňom je obrovský, avšak jeho zdroje v prirodzenom prostredí sú pomerne obmedzené.

terasa Teak terasa Teak terasa Teak
Online kalkulácia
189 EUR/m2
Rozmer: 19x125x2000 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Ipe

Exotické drevo Ipe, pochádzajúce zo strednej a južnej Ameriky je vyhľadávané pre svoje výnimočné parametre tvrdosti, odolnosti a excelentnej stability. Ipe patrí medzi najexkluzívnejšie a najkvalitnejšie exotické dreviny a terasa z Ipe je ideálnym riešením pre tých, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy a hľadajú tú najlepšiu prírodnú podlahu na svoju terasu. Vyznačuje sa zaujímavou, kontrastnou pruhovanou kresbou a charakteristickou hnedou farbou, ktorá má široké množstvo odtieňov (od svetlo hnedej cez načervenalú, olivovohnedú až po celkom tmavohnedú), ktoré však spolu skvele ladia. Drevo je veľmi masívne, má hustotu až takmer 1200 kg/m3, veľmi dobre odoláva napadnutiu hubami a hmyzom, vrátane termitov. Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Odhadovaná životnosť je 30-50 rokov. Pri výbere Ipe treba mať na pamäti to, že farebné rozdiely terasových dosiek sú výraznejšie, avšak vplyvom slnečného žiarenia nadobudne terasa farebne jednotnejší charakter.

terasa Ipe terasa Ipe terasa Ipe
Online kalkulácia
131 EUR/m2
Rozmer: 21x145x2440 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Sušené vzduchom (AD), technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Accoya

Accoya je unikátne, extrémne trvácne, stabilné a ekologicky udržateľné drevo ponúkajúce vlastnosti najkvalitnejších exotických drevín. Drevo Accoya pochádza z rýchlo rastúceho druhu borovice a následne je upravené pomocou patentovaného procesu acetylácie, ktorý je založený na reakcii dreva s acetylačným činidlom (anhydrid kyseliny octovej). Vďaka tomuto procesu sa drevo stává vysoko hydrofóbne voči vode aj vzdušnej vlhkosti (má až o 80% zníženú schopnosť viazať vodu), je tiež neuveriteľne rozmerovo stabilné, veľmi pevné v ohybe, získava vysokú odolnost voči mikrobiologickým organizmom a drevokazným škodcom a taktiež mimoriadnu trvanlivosť. Proces acetylácie je zároveň 100% netoxický. Hustota dreva je približne 520 kg/m3, životnosť je 25-50 rokov. Accoya je svetlé drevo a rozdiely medzi jednotlivými terasovými doskami sú iba minimálne, farba terasy je po montáži homogénna svetlá, čo zaručuje v porovnaní s inými drevinami podstatne nižšie zahrievanie počas horúcich letných dní. Pohľadová strana terasových dosiek je zároveň vyhľadená, čo zaručuje veľmi príjemný pocit pri chôdzi na boso.

terasa Accoya terasa Accoya terasa Accoya
Online kalkulácia
125 EUR/m2
Rozmer: 21x142x3600 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: A1, Technicky sušené (KD)
Profil: Jedna strana hladká (pohľadová), druhá drsná (nepohľadová)
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Cumaru

Cumaru, známe tiež pod názvom brazílsky teak je drevo pochádzajúce z krajín strednej a južnej Ameriky, najmä Brazílie a Peru. Ponúka širokú škálu príjemných, teplých odtieňov od hnedej cez žltohnedú až po červeno hnedú, ktoré spolu dokonale ladia. Vzhľadovo je Cumaru podobné drevu Ipe. Terasové dosky z dreviny Cumaru sú cenené pre vynikajúce parametre hustoty, tvrdosti, životnosti a odolnosti. Cumaru je v skutku masívne a ťažké drevo, jeho hustota dosahuje približne 1100-1200 kg/m3. Drevo je tiež rozmerovo stále, aj keď čo sa rozmerovej stálosti týka, nedosahuje úplne parametre drahšieho Ipe. Cumaru je jedna z najkvalitnejších a najobľúbenejších drevín na stavbu terasy nakoľko ponúka výborný pomer medzi vlastnosťami a cenou a jedná sa o veľmi obľúbenú a rozumnú alternatívu k Ipe. Odhadovaná životnosť je 30-50 rokov. Pri výbere Cumaru treba mať na pamäti to, že farebné rozdiely terasových dosiek sú výraznejšie, avšak vplyvom slnečného žiarenia nadobudne terasa farebne jednotnejší charakter.

terasa Cumaru terasa Cumaru terasa Cumaru
Online kalkulácia
102 EUR/m2
Rozmer: 21x145x2440 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Guyana Teak

Guyana Teak (Basralocus) je exotické drevo pochádzajúce zo strednej a južnej Ameriky, najmä Guyany, Surinamu a Brazílie. Guyana Teak sa vyznačuje najmä vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a tiež dobrou rozmerovou stabilitou. Výnimočnou vlastnosťou tohto dreva je jeho veľmi nízka nasiakavosť, preto je ideálnym materiálom na terasy okolo bazénov. Veľmi dobre odoláva dokonca aj morskej vode. Drevo tiež dobre odoláva drevokazným škodcom, hnilobe či plesniam. Oproti iným exotickým drevinám má pomerne unikátnu, homogénnu jemnú hnedú farbu, ktorá dodá vašej terasy nezameniteľný, originálny vzhľad. Farebné rozdiely medzi jednotlivými terasovými doskami sú menej výrazné. Odhadovaná životnosť je 20-25 rokov. Hustota dreva dosahuje približne 800-900 kg/m3. Vďaka svojej unikátnej jemnej farbe dodá vašej terase farebný vzhľad podobný jemným tónom tuzemským drevín.

terasa Guyana Teak terasa Guyana Teak terasa Guyana Teak
Online kalkulácia
89 EUR/m2
Rozmer: 25x140x2440 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Thermo Jaseň

Thermo Jaseň je luxusné, veľmi stabilné a tvrdé drevo s nezameniteľnou kresbou, ktoré dodá vašej terase elegantný vzhľad. Práve vďaka thermo úprave sa terasové dosky z Jaseňa môže rovnať s tvrdými exotickými drevinami, minimálne čo sa týka životnosti a odolnosti voči plesniam a škodcom. Rozmerovou stabilitou niektoré exotické dreviny dokonca prekonáva, pretože tú má Thermo Jaseň excelentnú. Drevo je oproti exotickým drevinám však krehkejšie a menej odolné voči mechanickému poškodeniu, má hustotu približne 600 kg/m3 a odhadovaná životnosť je približne 25 rokov. Thermo Jaseň je obľúbený najmä pre svoju skutočné výraznú kresbu a vďaka thermo úprave nadobúda tmavo hnedú až čokoládovú farbu, ktorá v porovnaní s exotickými drevinami pomerne rýchlo bledne do svetlejších odtieňov. Farebné rozdiely medzi jednotlivými terasovými doskami niesú príliš výrazné.

terasa Thermo Jaseň terasa Thermo Jaseň terasa Thermo Jaseň
Online kalkulácia
86 EUR/m2
Rozmer: 21x140x1800 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Obojstranne hladký; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Thermo Bambus

Bambus je unikátne drevo pochádzajúce z východnej Ázie a aj keď dosahuje výšku a hrúbku stromov, z botanického hľadiska sa jedná o trávu. Po zrezaní podobne ako bežná tráva jednoducho pokračuje v novom raste a zároveň je to najrýchlejšie rastúca rastlina na svete - rastie rýchlosťou až 1 meter za deň a jeho zásoby sú v tak podstate nevyčerpateľné. Už surové bambusové drevo má vynikajúcu pevnosť, avšak vďaka thermo úprave bambusových vlákien a ich následného lisovania do tvaru dosiek pod extrémne vysokým tlakom sú terasové dosky z Thermo Bambusu tvrdšie, rozmerovo stabilnejšie a odolnejšie ako akékoľvek iné exotické drevo. Drevo má tiež minimálnu nasiakavosť a dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe. Thermo Bambus má homogénnu tmavo hnedú farbu, rozdiely medzi doskami sú iba minimálne. Jedná sa o masívne a ťažké drevo s hustotou takmer 1200 kg/m3, odhadovaná životnosť je 30-35 rokov. Terasové dosky z Thermo Bambusu sú považované za prírodný terasový materiál budúcnosti.

terasa Thermo Bambus terasa Thermo Bambus terasa Thermo Bambus
Online kalkulácia
82 EUR/m2
Rozmer: 20x137x1850 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Jedna strana hladká, druhá drážkovaná; pero-drážka pre pozdĺžne nadpájanie; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Garapa

Garapa je kvalitné exotické drevo pochádzajúce z južnej Ameriky, najmä Brazílie. Vyznačuje sa dobrou životnosťou, pevnosťou a stabilitou, a aj keď parametrami nedosahuje úplne kvality Ipe či Cumaru, jej narastajúca obľúbenosť je spôsobená jej viacerými unikátnymi charakteristikami. Ako jediná exotická drevina má vyslovene svetlé sfarbenie. Typická farebná škála Garapy je od celkom svetlej žltej, cez žltohnedú, medovohnedú až po bledohnedú. Farebné rozdiely medzi doskami sú prirodzené a nepôsobia rušivo, oproti iným exotickým drevinám sú rozdiely vo farebnosti medzi jednotlivými doskami iba minimálne. Garapa má dobrú odolnosť voči hnilobe, rozkladu a drevokazným škodcom. Odhadovaná životnosť je 20-25 rokov. Hustota dreva dosahuje približne 800-900 kg/m3. Veľkou výhodou terasových dosiek z Garapy je tiež ich výhodná cena, jedná sa o cenovo najdostupnejšiu exotickú drevinu na terasy.

terasa Garapa terasa Garapa terasa Garapa
Online kalkulácia
81 EUR/m2
Rozmer: 21x145x2440 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Technicky sušené (KD)
Profil: Obojstranne hladký
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Thermo Borovica

Thermo Borovica je vysoko stabilné a cenovo dostupné drevo so stredne dlhou životnosťou. Vďaka thermo úprave je stabilitou porovnateľná s najstabilnejšími exotickými drevinami. Keďže sa však jedná o ihličnatú drevinu jej tvrdosť a mechanická odolnosť je oproti exotickým drevinám podstatne nižšia. Thermo Borovica je cenená pre výraznú prírodnú kresbu, štruktúru a tiež nízku cenu. Zachováva si žijúci vzhľad, kontrastnú kresbu surového borovicového dreva, s pre ňu typickými uzľami. Vďaka thermo úprave získava Thermo Borovica sýtu tmavo hnedú farbu a odolnosť voči drevokazným škodcom. Farebné rozdiely medzi terasovými doskami sú minimálne, drevina sa vplyvom UV žiarenia najskôr pomerne rýchlo farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a neskôr rýchlo mení farbu na šedú so stále viditeľnou výraznou kresbou. Hustota dreva dosahuje približne 450 kg/m3 a odhadovaná životnosť je 15-30 rokov. Thermo Borovica dodá vašej terase prírodný rustikálny vzhľad.

terasa Thermo Borovica terasa Thermo Borovica terasa Thermo Borovica terasa Thermo Borovica
Online kalkulácia
58 EUR/m2
Rozmer: 26x117x3000 mm (hrúbka x šírka x dĺžka)
Špecifikácia: Thermowood
Profil: Nepohľadová strana hladká, pohľadová strana jemná drážka; postranná drážka na uchytenie klipu
Spôsob montáže: viditeľný spoj (skrutky), skrytý spoj (klipy)

Terasové príslušenstvo

Okrem samotných terasových dosiek ponúkame kompletné terasové príslušenstvo vrátane vhodných terasových roštov, terasových skrutiek či klipov, výškovo nastaviteľných terčov, podložiek, terasových olejov a pod.

Terasové príslušenstvo

Najčastejšie otázky a odpovede.

Uvedené ceny sú vrátane DPH?

Áno. Všetky ceny uvádzané na našich stránkach sú už vrátane 20% DPH.

Aká je dodacia lehota?

Bežne vieme kompletný terasový materiál dodať v lehote 3 týždňov od objednávky.

Je nejako obmedzené minimálne objednané množstvo?

Nie, avšak pri objednávkach menších ako 20m2 alebo v prípade nákupu iba terasových dosiek bez príslušenstva a podkonštrukcie účtujeme prirážku za malý odber.

Je možné si prehliadnuť terasové dosky v kamennej predajni?

Nie. Aktuálne nemáme vzorkovú predajňu. Je však možné si nechať zaslať vzorky terasových dosiek poštou. Zaslanie vzoriek je spoplatnené sumou 10 EUR / vzorka (vrátane poštovného) a v prípade objednávky vám bude táto suma odrátaná z ceny. Vrámci Bratislavy a okolia je tiež možná osobná návšteva nášho obchodného zástupcu s kompletnou ponukou vzoriek všetkých terasových dosiek.

Akým spôsobom mi bude terasový materiál doručený?

Objednaný tovar vám doručí externá prepravná spoločnosť na vami uvedenú adresu v pracovné dni od 9:00-17:00. Pokiaľ to rozmery objednaného materiálu dovoľujú bude tovar vyložený pomocou paletového vozíka a hydraulického čela nákladného auta. Pokiaľ vzhľadom na rozmery alebo hmotnosť nieje takéto vyloženie možné, je nutné ručné vyloženie objednaného materiálu vo vašej réžii (je potrebné si zabezpečiť pomoc). V prípade záujmu vieme tiež naceniť prepravu s vyložením tovaru pomocou nákladného auta s hydraulickou rukou.

Je preprava už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Cena prepravy je závislá od množstva objednaného materiálu. Pre bližšiu predstavu o výške ceny za prepravu použite online kalkuláciu.

Je montáž už zarátaná v cene dosiek?

Nie. Sme predajcom terasového materiálu a príslušenstva, nezabezpečujeme montáž. V prípade záujmu o montáž vrámci Západného Slovenska vieme odporučiť kontakt na overenú externú montážnu firmu. Orientačná cena montáže je 35 EUR/m2.

Je príslušenstvo k terasovým doskám už zarátané v cene dosiek?

Nie. Terasová podkonštrukcia a ďaľšie príslušenstvo sa naceňuje vždy podľa individuálnych potrieb a preferencií každého zákazníka. Pre bližšiu predstavu o výške ceny za terasové príslušenstvo a podkonštrukciu použite online kalkuláciu.

Majú terasové dosky fixnú dĺžku alebo mi bude doručený mix rôznych dĺžok?

Na rozdiel od väčšiny konkurencie u nás štandartne ponúkame fixné dĺžky dosiek. Presné rozmery terasových dosiek sú vždy uvedené pri jednotlivých drevinách. V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj iné rozmery, taktiež je možné si nakonfigurovať konkrétne počty dosiek v konkrétnych rozmeroch presne podľa vašich predstáv.

S akou materiálovou rezervou je odporúčané počítať pri objednaní?

Terasové dosky sa považujú za prírodný stavebný materiál a vo všeobecnosti sa odporúča objednať o 10-15% materiálu naviac. Pri stavbe vzniknú rôzne už nepoužiteľné odrezky, niektoré dosky môžu mať prípustné estetické vady, niektoré sa môžu poškodiť pri skladovaní, preprave či samotnej montáži a pod. Všetky naše online cenové kalkulácie aj individuálne cenové ponuky obsahujú množstvá všetkých materiálov už vrátane odporúčanej materiálovej rezervy.

Je možné doručiť materiál aj do zahraničia?

Áno. Bez problémov vám objednaný tovar doručíme kamkoľvek vrámci krajín Európskej Únie.

Čo presne znamená thermo úprava dreva?

Thermo úprava dreva je proces tepelného spracovania (pri teplote cca 200°C), ktorý funguje iba za pomoci tepla a vodnej pary a je teda 100% ekologický. Tepelná úprava pozitívne ovplyvňuje a zlepšuje nielen trvácnosť, ale aj ďaľšie fyzikálne a mechanické vlastnosti. Tepelne modifikované drevo má výrazne zníženú nasiakavosť, čím sa zabraňuje jeho častému navlhnutiu a následnému zosychaniu, čo má za následok výraznú redukciu vnútorného pnutia, praskania, skrútenia či prehnutia. Takto upravené drevo teda vykazuje výrazne lepšiu rozmerovú stabilitu.

Ďaľšou výhodou tepelnej úpravy dreva je odstránenie výživných látok pre mikroorganizmy a tepelne upravené drevo tak dokáže odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám, plesniam či hnilobe a to bez potreby použitia fungicídnych prípravkov. V neposlednom rade sa taktiež znižuje tepelná vodivosť dreva, vďaka čomu ani za horúceho počasia pri kontakte s pokožkou nepáli.

Chcete vedieť viac?

V prípade záujmu o akékoľvek bližšie informácie, cenovú ponuku, zaslanie vzorky a pod. nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Ak máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, prosím uveďte čo najpresnejšie informácie o vašej plánovanej terase, podlahe či stene (tvar, rozmer, podklad, výška, miesto realizácie a pod.). Cenové ponuky spravidla spracovávame do 24 hodín (v pracovné dni).

Telefón+421 905 540 093

E-mailinfo@megadeck.sk